Mi?rcoles, 21 de abril de 2010
C.B.Caselas EDM. Alevín FemininoO C.B.Caselas EDM.Salceda Alevín Feminino participará este fin de semana neste torneo que reune aos mellores equipos de Galicia e parte de España de minibásquet, tanto en masculino coma en feminino.
O torneo consta de 3 fases clasificatorias: FASE DEPUTACIÓN DE PONTEVEDRA, sábado a mañá, cos mellores equipos da provincia. FASE XUNTA DE GALICIA, sábado pola tarde. FASE FINAL CAIXANOVA, domingo pola mañá.
Ao Caselas tocoulle un dificilísimo Grupo D, tendo como rivais a Maristas Vigo e Arxil Pontevedra. Estarán equipos, entre outros, coma o Seis do Nadal, Celta, Porriño, ademáis de Estudiantes de Madrid, Valladolid, León, Ourense, Oporto, etc, xa na fase Xunta de Galicia.

Plantilla de xogadoras:
Blanca, Iria, Andrea, Alicia, Fabiola, Carla, Mar, Laura, Angela e Noelia.
Entrenador: Carlos Kustrin.
Delegadas: Montse e Chefi.

Fase Deputación de Pontevedra (sábado pola mañá).
O primeiro de cada grupo se clasifica para a Fase Xunta.
GRUPO A: Porriño, Airexa Nigrán, Meco Grove.
GRUPO B: Celta, Marín, Salesianos Vigo.
GRUPO C: Seis do Nadal, Cambados, Valença.
GRUPO D: Arxil Pontevedra, Maristas Vigo, Caselas.
Calendario Grupo D:
Campo 4 / 11:00 h / MARISTAS - CASELAS
Campo 4 / 12:00 h / ARXIL - PERDEDOR DAS 11:00
Campo 4 / 13:00 h / ARXIL - GAÑADOR DAS 11:00

Fase Xunta de Galicia (sábado pola tarde).
Os dous primeiros de cada grupo se clasifican para a Fase Final.
GRUPO E: Ourense, Pío XII, Clasific.Grupo A
GRUPO F: Estudiantes Madrid, Valladolid, Clasific.Grupo B
GRUPO G: Oporto, Baiona, Clasific.Grupo C
GRUPO H: Estudiantes Lugo, León, Clasific.Grupo D
Posible calendario Grupo H:
Campo 4 / 17:00 h / ESTUDIANTES LUGO - LEÓN
Campo 4 / 19:00 h / ESTUDIANTES LUGO - CLASIFIC.GRUPO D
Campo 4 / 21:00 h / LEÓN - CLASIFIC.GRUPO D

Fase Final Caixanova (domingo pola mañá).
9:00 e 10:00 h: CUARTOS DE FINAL
11:00 h: SEMIFINAIS
13:00 h: FINAL

MOITA SORTE ÁS RAPAZAS DE SALCEDA !!!!
Publicado por cbcaselas @ 23:08  | TORNEOS E ACTOS